واقعیت قضیه دنیای بدون اعتقاد به خدا، سال ها زحمت کشیدن برای کاری که عاقبت هیچ چیز برای انسان باقی نمی گذارد. بیش از 20در صد مردم سالها دوندگی می کنند، ولی عاقبت بدون سرپناه و بدون داشتن  پس انداز از دنیا می روند. شاید حدود 60درصد مردم با تمام زحمت هایی که شبانه روز می کشند، فقط توانسته باشند یک خانه یا یک ماشین داشته باشند. یعنی اگر حساب کنند حداقل 20هزار روز! دویده و فعالیت کرده اند تا یک خانه دویست میلیونی داشته باشند، هر روز آنها فقط ده هزارتومان به پول امروز، ارزش داشته است. فقط شاید 20درصد یا دو دهک هستند که: توانسته اند بالای این مبالغ، ثروت و دارایی کسب کنند که: آنها هم طلبکاران فراوانی به دنبال دارند. که اگر بیمه و مالیات و مهریه و سنوات و: امثال آن را پرداخت کنند بدهکار هم می شوند.

   اما دیدگاه مذهبی این را اصلاح کرده است، و می گوید شما تلاش خود را انجام دهید، اگر در این دنیا به آن نرسیدید، شاید مصلحت بوده و یا شاید در آن دنیا، به شما بدهند و بیشتر هم بدهند. لذا یک کاسب معتقد، در مغازه را که باز می کند، توکلت علی الله می گوید و به کسب درست فکر می کند، و به کم و زیاد سود کاری ندارد. در واقع دنبال پول حرام نیست که: با زرنگی بخواهد سود دیگران را برای خود بردارد. حالا یا از طریق گرانفروشی از مشتری بگیرد، یا حق دولت و فقرا ندهد و برای خود بردارد. حتی درآمد مشکوک را هم به خانه نمی برد، تا شکم خود و خانواده را با آن سیر کند.

این موضوع در کلان مسئله، آشکار تر است گرچه در خرد آن، جالب تر می نماید. یعنی در مسائل شخصی جالب است چون: خود ما بازیگر آن هستیم، ولی در کلان مانند یک تماشاگری هستیم که: از بیرون همه چیز را بخوبی می بینیم . مثلا در موضوع انتخابات آمریکا، هر دو طرف میدانند که: فدرال رزرو، به زیر خط قرمز رسیده و بودجه ای در خزانه نیست، که اگر به ان دست پیدا کردند، مدتی را خوش بگذرانند. لذا اغلب آنها فقط به اسپانسر های مالی متکی هستند، و این حامی مالی باید علاوه بر: تامین هزینه های انتخاباتی، بعدا در تامین مخارج کاخ سفید نشینان هم، باید توان مالی خود را به حراج بگذارد. البته شاید تخیلات دوران دهه1960 یا 1970بر: کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا حاکم باشد، و فکر کنند همینکه پا در کاخ سفید گذاشتند، تمام گنج های دنیا را صاحب می شوند و: همه کلید گاو صندوق ها به آنان هدیه می شود. ولی آن دوران گذشته! یعنی سال ها است که تمام شده، از سال 2000به این سو آب خوش ازگلوی هیچ: دولتمرد آمریکایی پایین نرفته است. شاید در آن دوران می توانستند مردم را از: کمونیزم بترسانند و پول های آنها را بردارند. ولی این دوره دیگر کسی به این حرفها گوش نمی دهد! حتی تبلیغات وسیع علیه تروریسم و: سلاح های کشتار جمعی یا حتی کلاهک های اتمی، کسی را نمی لرزاند. اگر هم بترساند پولی باقی نمانده که به رئیس دزدها بدهند. ترفند بازار های هم نفتی تمام شده، آل سعود و آل خلیفه به بدبختی رسیدند. از سال 2000تا کنون، هرچه آعراب قول داده اند پوچ از آب در آمده. آنها دیگر توان خرید های کلان: تسلیحاتی یا اهدا ثروت های خود را ندارند.

    اصولا حادثه یازده سپتامبر پوششی بود بر: بی پول شدن اعراب. زیرا که در این حادثه تمام: اسناد بدهی انان و اسناد مالی که به ضرر شاهزاده ها بود، بدست بن لادن در این برج های دوقلو، که مرکز تجارت جهانی بودند نابود شد. یعنی الان نه آمریکا می تواند پول و مطالبات خود را، از اعراب آل سعود بگیرد و: نه آنها می توانند مطالبات خود را از دیگر کشورها مستند نمایند. اموال بلوکه شده ایران بعنوان نمونه، فقط دارای اسنادی است که ایران حفظ کرده است. و الا در آنسوی مرزها چنین اسنادی وجود ندارد. برای همین آمریکا راه دستبرد زدن ، دست درازی به اموال ایران را پیش گرفته. در واقع از ابزار های غیر مالی برای: فریب ایران استفاده می کند. تا آن اموالی که ایران ادعا می کند بلوکه شده را، از بین ببرد.  دیگر هیچ پولی در خزانه نمانده، و آمریکا که بدهی اش از مرز هزار میلیارد دلار می گذرد، فقط با این روش های پوپولیستی خود را سرپا نگه میدارد. واگر رهبران ایران درایت داشتند و: پشت پرده آنها را می خواندند، یک روز هم آنها دوام نداشتند. نمونه این بی بصیرتی آن است که: دلار امریکا در برابر همه پولها ارزش خود را از دست می دهد، ولی در ایران به کمک بانکها  هر روز قویتر می شود.

ایران قلب تپنده جهاناست

 

منبع : صد مقالهنزاع بر سر خزانه ای خالی
برچسب ها : شاید ,مالی ,تمام ,یعنی ,آمریکا ,خزانه ,تمام شده،